Szkiełko - usługi szklarskie Koszalin

Koszyk:
0,00
Home Szkło i Lustrakominkowe › Szkło kominkowe
Szkło kominkowe to w rzeczywistości specjalny gatunek przejrzystej ceramiki. Zwykłe szkło po zahartowaniu
nadaje się do zastosowania w miejscach gdzie temperatura nie przekracza 260 stopni Celsjusza, podczas
gdy ceramika potocznie zwana szkłem kominkowym wytrzymuje stałą temperaturę 760 stopni Celsjusza.
Dzięki temu może być stosowana do drzwi w kominkach oraz do okienek w piecach opalanych drewnem lub
węglem. Kolor-słomkowy, grubość szkła 4mm.


Czyszczenie szyby kominkowej
Aby cieszyć się wysoką jakością szyby kominkowej Robax należy przed pierwszym użyciem oczyścić ją przecierając wilgotną ścierką. Następnie powinno się wypolerować szkło przy użyciu specjalnego płynu do szyb kominkowych. Można także użyć płynu do czyszczenia ceramicznych płyt kuchennych. Po wykonaniu tych czynności na naszej nowo zakupionej szybie kominkowej wytworzy się specjalna warstwa ochronna, która ułatwi utrzymanie szyby w czystości.
Jednak w miarę upływu czasu na naszej szybie pojawią się większe zabrudzenia takie jak sadza, zadymienia, pył czy tłuszcz. Dlatego też warto zastosować specjalistyczny płyn do czyszczenia kominków. Nie działają one agresywnie na szybę. Nie doprowadzają także do korozji szkła, ponieważ nie zawierają substancji żrących. Zalecane jest regularne stosowanie takiego płynu aby uniknąć uporczywych i ciężkich do zmycia zabrudzeń.
Zabrudzoną powierzchnię należy obficie spryskać preparatem i pozostawić w zależności od rodzaju preparatu na 5 do 15 minut. Potem należy przetrzeć suchą szmatką i gotowe. W przypadku gdy preparat zaschnie na powierzchni szyby należy wytrzeć suchą szmatką co się da a potem dodatkowo przetrzeć wilgotną ścierką i wytrzeć do sucha.

  • Brak komentarzy