Szkiełko - usługi szklarskie Koszalin

Koszyk:
0,00
Home Szkło i LustraLustra › Galeria informacje o LUTRACH

Lustra srebrne(tradycyjne)
lustra gotowe w kolorze srebrnym, grafitowym, brązowym, niebieskim.
Grubości lustra srebrnego 3/4/5 mm, lustra kolor gr. 4mm
Pełna obróbka mechaniczna luster - fazowanie, szlifowanie, piaskowanie, laminowanie, zabezpieczanie folią,
otwory, witraże, MONTAŻE (klejenie) NA ZAMÓWIENIE

Wykonujemy lustra łazienkowe, pokojowe, lustra w ramach ozdobnych drewnianych, lustra do sal fitness

wymiary tafli luster:
3 mm lustro - 160,5x255 cm

4 mm lustro - 160,5x255 cm; 321x225 cm

5 mm lustro- 160,5x255 cm


Rodzaje

Do większości zastosowań najlepiej nadaje się klasyczne lustro srebrne bezbarwne grubości 4 mm. Istnieją odmiany barwione, na przykład brązowe lub szare. Stosuje się je do uzyskania zamierzonego efektu dekoracyjnego, jednak odbicie przeglądającego się w nich człowieka nie jest zadowalające.

Krawędzie

Lustra po docięciu na wymiar mają ostre, niebezpieczne krawędzie i mają tendencję do wyszczerbiania się na brzegach. Poza tym nie wyglądają ładnie. Dla uzyskania pięknych krawędzi można zlecić w Szkiełku fazowanie luster. Operacja fazowania polega na skośnym zeszlifowaniu i wypolerowaniu brzegu tafli zazwyczaj wykonujemy szerokości 2 i 3,5 cm. Uzyskane w ten sposób załamanie na krawędzi szkła powoduje grę światła i dodaje elegancji i atrakcyjności. W innych przypadkach krawędzie należy szlifować. Zazwyczaj stosuje się szlif półokrągły matowy, tak zwany ołówek. Można też stosować szlif trapezowy przeźroczysty błyszczący.

Pomiary

Jeśli zamawiają Państwo w Szkiełku lustra z montażem, pomiary przeprowadzamy sami. W przeciwnym razie prosimy o staranne zmierzenie miejsca przeznaczonego do umieszczenia lustra. Prosimy sprawdzić, czy wszystkie kąty są proste. Najdokładniej można to zrobić mierząc przekątne. We wnękach lub przy montażu między płytkami prosimy przewidzieć 2-3 mm luzu z każdej strony. W trudniejszych przypadkach można sporządzić szablon z twardej tektury lub płyty. Należy starannie wyznaczyć miejsce na otwory (na przykład na gniazdka elektryczne czy otwory montażowe) oraz przewidzieć wycięcia (na parapet czy inne obiekty). Otwory i wycięcia osłabiają wyrób. Im mniej tym lepiej.


Przyklejanie lustra

Najprostszym i najmocniejszym sposobem jest klejenie lustra. Dobrze przyklejone lustro jest bardziej odporne na stłuczenie niż przykręcone czy wieszane na metalowych wieszakach. Można je przykleić do ściany między płytkami, jest to jednak sposób trwały, który utrudnia wymianę lustra, a tym samym trudniej je uszkodzić. Miejsce na ścianie, w którym zostać ma przyklejone lustro, należy oczyścić szczotką z pyłu i kurzu. Tylną powierzchnię lustra, w celu odtłuszczenia, trzeba przemyć np. benzyną ekstrakcyjną. Klej musi być produktem specjalnie przeznaczonym do klejenia luster. Nanosi się go punktowo za pomocą specjalnego pistoletu. Tak, aby do kleju mogło docierać powietrze, niezbędne do wyschnięcia. Warstwa musi być w miarę cienka, ponieważ gruba utrudnia wiązanie kleju.

Przy klejeniu lustra między glazurą konieczne jest jego spoinowanie. Przeprowadza się je trzy/cztery dni po przyklejeniu lustra, gdy klej wyschnie, za pomocą masy akrylowej. Szerokość spoin powinna być taka, jak szerokość spoin pomiędzy płytkami.

Przykręcanie i wieszanie

Przykręcanie i wieszanie to sposoby wymagające dużej precyzji. Wykonuje się je właściwie tylko wtedy, gdy przyklejenie lustra jest niemożliwe (np. gdy z tyłu lustra wystają śruby mocujące kinkietów albo półki). Przy przykręcaniu łatwo uszkodzić płytki czy lustro, natomiast wieszanie wymaga nadzwyczajnej dokładności. Ponadto lustro tak umocowane jest szczególnie narażone na uszkodzenia i pęknięcia.


  • Brak komentarzy
Podobne w tej kategorii